· 1-4. osztályosoknak ·

A mi András bácsink – időgéppel a nyomában

„…egy magam fajta vén embernek annyi emlék torlódik össze pennája hegyére, hogy a papiros azokat onnan kicsiklandozza.” – írta Jósa András. Írásait böngészve rájöhetünk, hogy ezzel is milyen kincset adott a kezünkbe. Pattanjunk be egy időgépbe és legyünk társai Andris bácsinak, mintha ott kíváncsiskodnánk mellette, így kicsit lehetünk orvosok, régészek, zenészek, utazunk többek között Németországba, Svájca, Párizsba, és az oldalbordáját – mert így nevezte élete párját – Olga nénit is megismerhetjük, ó és a két kedvenc kutyájáról se feledkezzünk meg, mert ők még a paplanos ágyba is befeküdhettek. Ó de még annyi felfedezni való vár ránk. Ki szeretne jegyet váltani az időgépre, tessék csak tessék, van még hely.

Emese álma

Kíváncsiak vagytok, miről álmodott Emese? Visszarepülnétek egy turulmadár szárnyán az időben? Kalandozzunk Emesével és az ő kisfiával, Álmossal, s ha szemfülesek vagyunk és követjük a nyomokat, megtudjuk, hogyan jutottak el a magyarok „végtelen síkságokon és hólepte hegyeken át a hunok hajdani hazájába, ahol még ma is élnek”. Alkotó foglalkozáson nemezlabdát gyúrunk.

Tartsd kezedben a fényt

A múzeum kiállításaiban fellelhető műtárgyakon szereplő fényforrásokon keresztül ismerkedünk a fénnyel, a tűzzel, a fényforrásokkal. A tűz megszelídítését, a keletkezésétől napjainkig követjük nyomon. Hogyan lett a tűzből fényforrás? Minderre fény derül a foglalkozás során.

Emlékfoltozók

A múzeum kiállításaiban lévő tárgyak üzennek nekünk, sok-sok történet tudói, melyeket nekünk kell előcsalogatni. Mit kell tennünk, s milyen képességek birtokában kell lennünk, hogy igazán jó emlékfoltozók legyünk, s kik lesznek a társaink ezen az úton? Kutassunk, barangoljunk, s közben tárjunk fel saját történeteket is.

700 FT/FŐ
Krajcár garas lyukas garas, avagy cserebere fogadom...

Mely városokban rendeztek vásárokat? Milyen napra esett? Mi árulkodik ezekről? Milyen portékákat árultak ott? Ezekre a kérdésekre kaphatunk választ a foglalkozás során. Ha kíváncsivá tettünk, s te is felfedeznéd a vásári sokadalom sokszínűségét, gyere, látogass el a múzeumi vásárunkba, vigyél te is vásárfiát az otthon maradottaknak!

800 FT/FŐ
Jósa doktor patikája I. - Hová lett a múzeumi rigó hangja?

„Rigó Rozi naphosszat vidáman trillázott a múzeumkert termetes fáinak ágai között, ám egy ködös reggelen Galamb Gizi keserves sírdogálásra lett figyelmes…” Vajon mi történhetett a kis sárgacsőrűvel? Nyomozzuk ki együtt! Szimatolás közben találkozhattok Menta Matyival, Kamilla Katával, Zsálya Zsuzsival és gyógyító társaikkal, akik izgalmas feladványokkal segítenek megfejteni a rejtélyes csönd okát.

Bérlet ára: 1800 Ft/fő/3 alkalom